Týdenka na kole 03
Název
Týdenka na kole 03
Popis
Vandrem na kole po trase: Děčín - Hřensko - České švýcarsko - Rumburk - Doubice - Kyjovské ůdolí - Staré Křečany - Krásná Lípa - Chřibská - Kytlice - Sloup v Č. - Stráž p. Ralskem - Hamr n. Jezeře - Mimoň - Máchovo j. - Dubá - hrad Houska - Kokořínským dolem - Byšice - Ovčáry - Stará Boleslav - Zeleneč - Klánovice - Újezd n.Lesy
V sobotu koncem června vyrážíme se Zuzanou vlakem do Děčína. Odtud už na kole po úplně nové, pro auta ještě zavřené silnici, (po rekonstrukci po loňských povodní) kolem Labe, největším pískovcovým kaňonem v Evropě, do Hřenska. Toto vyhlášené turistické místo, nyní bez turistů. Není sem totiž zatím zprovozněné dopravní spojení (pouze "vrchem"). Zde máme sraz s ostatními, Edou, Jarkem, Jardou a Jarkou. Z Hřenska jedeme na lehko, protože do Křečan, kam máme namířeno jede také Pučmeloun svou dcvanásettrojkou a tak nám veze bagáž. Což se hodí, neboť cesta stoupá, je kopcovitá a v pohodě se kocháme okolní krajinou. Druhý den znovu nalehko a znovu pořádně projet Českosaské Švýcarsko přes Doubici, Kyjovské údolí, kolem Křimice kousek do Německa a zpátky zas jinudy. Je to nádhera! Krásná místa, krásné počasí. Z Horních Křečan ještě přes rozhlednu Dymník do Rumburku a zpět. Pak již na těžko. Což znamená vše na kole s sebou. Stan, spacák, teplé oblečení, oblečení náhradní, do deště, hyg. potřeby, jídlo (housky s ...), pití (energ. nápoje), náhraní duši, nářadí, mapy, foťák, nabíječku, atd. A bez "motoru". Je to sice velký rozdíl než bez bagáže, ale zato jste svobodní, bez nutnosti někam dojet, být někde na čas. A nespěcháme. Při cestě přes Českou Lípu a Chřibskou jsme zvědavě nakukovali do oken malé sklárny, až nás majitel (?) vzal na prohlídku i s foukáním rozžhaveného skla. Zajímavá vložka cyklisty. Z Hor. Chřibské přes hřeben do Kytlice a pak dolů k Novému Boru s koncem etapy v kempu Sloup v Čechách. Jenže druhý den pršelo a nemínílo přestat. Tak jsme vyrazili na prohlídku skalního hradu Sloup. A odpoledne na krátkou deštivou etapu, přes Stráž pod Ralskem do prázdného kempu v Hamru na Jezeře. Škoda. Zde by bylo bývalo ... koupání a šunkování u jezera. A tak ráno jedeme dál přes Mimoň na Máchovo jezero. Na pláži Klůček jsme sami. Nadále totiž prší. A jak se ukáže, je to jediný deštivý týden, (28.6. - 5.7.) jinak v horkém a suchém létě 2003.
Z Doks na Dubou, hrad Housku, Kokořínským dolem, Byšice-Liblice, Ovčáry (etapa za deště přes 60km). A etapa poslední Ovčáry, Stará Boleslav, Káraný, Zeleneč, Klánovice, Praha Újezd n. Lesy. Celkem ujeto 300km.
Období
Statistiky
- 14 fotek
- 0 se líbí
Kategorie a štítky
Nastavení
Fotoknihy z vašich fotek
Vyberte si z předchystaných knih pro Vás nebo vytvořte zcela novou.
Pexeso z vašich fotek
Stačí vybrat jen 32 fotek. Ostatní za Vás uděláme my.